خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

خداداد عزیزی: نسل ما دوست‌داشتنی‌ترین فوتبالیست‌های ایران هستند

وب سایت رسمی برنامه گره، یک فوتبالیست ملی فوتبال سابق ایران، گفت: "پس از هدف من در استرالیا، قاره آسیا از بین رفته بود، زیرا مردم ایران به طرف هوا پریدند است. "

با توجه به سایت نود سایت و نقل شده از فارس، 8 دسامبر 1396 حماسه ملبورن و افزایش تاریخی تیم ملی فوتبال ایران پس از جام جهانی در سال 1998، فرانسه، 20 سال است. خداداد عزیزی یا به گفته جواد خبیانی، غزال تیمپا، فوتبال ایران، اهداف مهم خود را در زندگی حرفه ای خود به دست آورد و مردم ایران را با خوشحالی در سراسر جهان ساخته است. با خداداد عزیزی ما درباره بحث حماسی ملبورن صحبت کردیم:

20 سال قبل از حماسه ملبورن!

من خودم 46 ساله بودم، اما 20 سال از زمانی که بسیاری از ایرانی ها خاطرات داشته اند یادآوری خاطرات خود را از آن روز سپری شده است. حتی زمانی که من و دیگران را ببینند، خاطراتی از آن روز به ما می دهند. برای من بسیار جالب است که این بازی و حماسه هرگز رشد نمی کنند و نمی توانند باشند.

به نظر شما دلیل این چیست؟

کار خدا بود. واقعیت این است که تیم ملی ایران در ملبورن، استرالیا، در ذهن و خاطرات باقی مانده است و همه چیز به خوبی یاد گرفته است.

تیم ملی ایران اکنون حرفه ای و حتی دو هفته قبل از پایان مسابقات است. این دومین صعود خود به جام جهانی را جشن می گیرد، اما هنوز هم مردم این تیم ملی را دوست دارند و صعود می کنند.

ملیت های منظم و حرفه ای ممکن است برای مردم مهم نباشد. ستارگان فوتبال ما در حال حاضر با همان جنسیت هستند. علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، احمد رضا عابدزاده و … بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران و آسیا هستند که همه ما مالکیت این نسل است. یک نسل که با تیم ملی عجین شده است. آنها محبوب ترین بازیکنان فوتبال ما در تاریخ ما هستند. این نسل چیزی است که فراموش نشده است. تیم ما سه بار پس از مسابقات جام جهانی به جام جهانی رفت، اما مردم خیلی خوشحال نشدند که آنها صعود خود را جشن گرفتند. برای ما و مردم ایران مانند مرگ و زندگی بود. شاید بسیاری از مردم حرص و آزم بودند، ما حرص و آزاده نبودیم و این بازی در تاریخ فوتبال کشور ما ثبت شده است. و حتی در تاریخ شادی مردم ایران پس از انقلاب این روز ثبت شد.

حتی سایت FIFA گاهی اوقات آن بازی را یادآوری می کند و به نوعی در تاریخ فوتبال جهان ثبت شده است.

بله، دقیقا یکسان است. هیچ کس فکر نمی کرد قبل از مسابقه تیم ملی ایران بتواند استرالیا را شکست دهد. خوش بین ترین ایرانی و بدبین ترین استرالیایی حتی فکر نمیکرد که تیمش را از بین ببرد. در آن مرحله من در کلن آلمان بازی کردم. کلن به من گفت که 4-5 اهدای استرالیا را خوردند. حتی تونی من 5 پوند را با انگشتانم گفت که او 5 گل زده. قبل از اینکه ما با استرالیا بازی کردیم، هدف ما این نبود که استرالیا را با اهداف زیادی بازی کنیم و نه بازنده باشیم. استرالیایی ها خود را برای جشن گرفتن صعود آماده کردند و فکر نکردند که آنها را حذف کنند.

اما بازی تمام محاسبات متخصصین را شکست.

دقیقا یکسان است. من حجاریان را در یک برنامه تلویزیونی فراموش نشدنی به یاد می آورم و می گویم زمانی که محمد خااپور به مخاطب رفت تا مخاطب را به توپ برد و ما 2 نفر پشت سر حریف بودیم، یکی از مخاطبان استرالیایی که یک پیرمرد به گداد عزیزی دعوت شد و خدای شما کجاست؟ و به نظر من، دست خدا در آن بازی بیرون آمد. من از سن 17 تا 34 سالگی در فوتبال حرفه ای بودم. من فوتبالم را از ابومصمم آغاز کردم و در این زمان من چنین بازی ای را به یاد نمی آورم.

سپس شما به کلن بازگشت، واکنش بازیکنان و کاپیتان تیم کلن؟

در آن زمان تعدادی از دانش آموزان از شهر آلمان بن به بن، پایتخت آلمان سابق آلمان، بن آمدند. صدای ایران در آلمان نیز جالب بود که برای گزارش حضور من در تمرین کلن آماده شود. کاپیتان کلن من را بر روی شانه هایم بالا آورد و به دانشجویان ایرانی رفت. هیچ یک از بازیکنان آلمانی معتقد نبودند که ما به جام جهانی صعود کنیم. کلن خوش شانس بود که یک بازیکن دیگر در جام جهانی داشته باشد.

خداداد عزیزی افتخار بزرگی برای استرالیا و سایر افتخارات است؟

من نمی دانم، برخی از مردان که حتی یک گربه را ندیده اند گاهی اوقات می گویند که در استرالیا عجله دارند؟ اما به من اعتقاد دارم که هدف من برای استرالیا به هیچ وجه فنی نبود، و هدف فنی هدف خدا نبود که توپ را مانند مارک بوسنیچ منتقل کند و به هدف برسد. شاید این فرصتی بود که من در مورد آن صحنه فکر کردم و اگر در آن صحنه بودم، دروازهبان استرالیایی را نوشیدم و شلیک نمی کردم و یا توپ را به ابراهیم تسلیم کردم و آن را یک افتخار اخلاقی برای من افتخاری که تیم ملی را پس از 20 سال پس از جام جهانی به ارمغان آورد و مردم ایران را خوشحال کرد. من فکر می کنم یک گل من بخشی از قاره آسیا شدم. از آنجا که مردم ایران پس از گل به آسمان پرتاب شدند. من بازیگر سالهای آسیایی همراه با عمو، کریمی و مهدویکیا بودم. من یک بازیکن سال آسیایی بودم، اما هدف استرالیا برای من معنوی است. در شصتمین جام ملت های آسیا، من در سال 96 بهترین بازیکن شدم، اما برای من بیشتر ارزشمند است. اگر من تنها در استرالیا افتخار می کنم، افتخار می کنم. چون با گل من به یک کشور خوش شانس تبدیل شدم

بسیاری از مردم می گویند که خداداد عزیزی توپ را به دروازه استرالیا داد. این قلب مردم ایران بود.

بله، من یک بار گفتم که می خواهم زمین را کوچکتر کنم، تا قبل از ورود به دروازه های استرالیا، مردم ایران کمتر زرنگ و سرسبز باشند. من با شما موافق هستم که دلمشغولی 60 میلیون ایرانی که با خودم گرفتم. گل گل خدا بود.

سپس شما بازیکنان استرالیا را در جایی دیدید.

خوشبختانه، من هیچ کدام از آنها را دیگر نمی بینم.

مربی والدر وییرا چگونه فکر میکنید؟

چند سال بعد او یک برنامه تلویزیونی را در شبکه تلویزیونی دید. او خیلی پیر بود تا خدا را برای او بسازد؛ زیرا پس از آن او سه سال رهبری کرد و پول را در ژاپن قرض گرفت.

یک بازی خیریه نیز برای کمک به افراد ادعایی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

بله، در روز پنج شنبه، 11 دسامبر، قرار است در ورزشگاه مشهد و امام رضا برگزار شود. به تیم ملی روسیه بروید و سعی کنید گام هایی را برای افراد ادعایی در کرمانشاه بردارید. قرار است که درآمد حاصل از فروش بلیط و سایر مسائل مربوط به آن را خریداری کند و آن را به ساکنان زمین لرزه ای که در گیلان غربی و صربستان زهاب رخ داده است، بفرستد. همه بازیکنان فوتبال ما، عمو کریم باقری، علی کریمی، ابژه زاده، مهدویکیا، هاشمیان، رحمان رضایی، مینه آباد و … با مهربانی در حضور این رویداد هستند و همه ما می خواهیم در زمینۀ زمین لرزه باشیم . با آقازمی صحبت کردم، و قول دادند که بازی را به طور مستقیم از شبکه پخش کنند.

این بازی در ورزشگاه امام رضا برگزار خواهد شد

در واقع آقای هاشمی جوادی، مدیر کل بخش ژیمناستیک آستانه قدس، نگران این است که این بازی دارای حسن نیت برای کمک به زلزله است. موافقت با

چرا خداداد عزیزی به مربیان فوتبال ما تعلق دارد؟

شرایط در حال حاضر در دسترس نیست. به نظر من، تمام فوتبال ایران در سینی است که من در آن سینی ندارم. خدا می خواهد زمان من را بیاورد.

1004

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme