خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

کی‌روش: شاید اگر در جام‌جهانی برزیل VAR بود، نتیجه بازی ایران و آرژانتین این نمی‌شد

خبرگزاری khabartaza – سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در حاشیه سمینار مربیان جام جهانی درباره استفاده از سیستم ویدئو چک (VAR) در رقابت‌های روسیه اظهار نظر کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش در میکسد زون سمینار مربیان جام جهانی درباره جلسه برگزار شده در سوچی گفت: موضوعات زیادی در این جلسه مطرح شد. همیشه خیلی مهم است که نسبت به جزییات آگاهی کامل داشته باشیم؛ درباره موضوعاتی چون ساماندهی مسابقات، زمین‌ها و … چون مهمترین موضوع برای یک مربی در طول رقابت‌های جام جهانی این است که غافلگیر نشوید. باید موقعی که به مسابقات می‌رسیم همه چیز به خوبی برنامه‌ریزی شده و فراهم باشد.

او در پاسخ به این سوال که اما در جام کنفدارسیون‌ها مشکلاتی از لحاظ حمل و نقل برای تیم‌ها در روسیه به وجود آمد، گفت: این طبیعی است. یکی از دلایل برگزاری جام کنفدراسیون‌ها یک سال قبل از برگزاری جام جهانی این است که مشکلاتی نظیر حمل و نقل آزمایش و حل شود.

سرمربی تیم ملی ایران درباره استفاده از سیستم ویدئو چک در رقابت‌های جام جهانی گفت: باید از هر کاری که بتواند به پیشرفت اعتبار فوتبال کمک کند استقبال کنیم. ما نیاز داریم تا جایی که می‌توانیم جلوی سوتفاهم‌ را بگیریم. به اعتقاد من وقتی شما مشکلی دارید، باید با راه حلی آن را برطرف کنید نه این که بخواهید با یک مشکل، مشکل دیگر را حل کنید. البته استفاده از این سیستم نوپاست و تنها چند سال در بعضی کشورها و لیگ‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. اما مطمئنم پس از 8 یا 10 سال همه چیز بهتر می‌شود.

کی‌روش افزود: مهمترین موضوع این است که استقلال داوران در تصمیم گیری حفظ شود. این سیستم می‌تواند به داوران در اتخاذ تصمیمات بهتر کمک کند. البته خیلی مهم است کسانی که در پشت صحنه کار با سیستم ویدئویی هستند، تلاش نکنند تا در تصمیم داور تاثیر بگذارند و این سیستم باید فقط واقعیت را نشان دهد. این سیستم فرصتی برای داوران است تا حقیقت را بازبینی کنند.

او ادامه داد: فوتبال بازی خیلی ساده‌ای است و همین سادگی باعث شد تا میلیون‌ها یا میلیاردها انسان‌ها جذب آن شوند. ما نیاز داریم که این بازی را به خوبی متوجه شویم. این وظیفه سیستم ویدئویی و مربیان است که وقتی تماشاگران در استادیوم نشسته‌اند، چیزهای ساده را ببیند و نه اتفاقات پیچیده‌ را.

کی‌روش با بیان این که سادگی جادوی فوتبال است، گفت: باید هر کاری انجام دهیم تا این سادگی که در فوتبال وجود دارد و آن را هرگز در رشته‌های دیگر نمی بینیم، حفظ کنیم. اعتقاد شخصی من این است که وقتی شما مطمئن هستید که با راه حل‌تان می‌توانید رو به جلو حرکت کنید، باید آن را انجام دهید. این یک وظیفه است که شما اعتبار فوتبال را حفظ کنید.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: این سیستم مثل یه کودک نوپا است و پنج سال پیش تازه به دنیا آمده اما 10 یا 15 سال دیگر همه چیز بهتر می‌شود. مهمترین نکته سادگی و اعتبار فوتبال است. نباید این چینین اتفاقی بیفتد که میلیون‌ها نفر ببینند که توپ داخل دروازه رفته اما یک نفر ببیند که توپ بیرون است. در این شرایط آن داور یا آن تیم بازنده نیست بلکه این فوتبال است که باخته چون اعتبارش را می‌بازد. ما نمی‌توانیم منکر فناوری‌های پیشرفته اطرافمان شویم. این زندگی جدید و مدرن است. فوتبال باید خودش را با زندگی مدرن سازگار کند.

کی‌روش در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید که آیا این کودک نوپا آماده جام جهانی است، گفت: بهتر از قبل است. اجازه بدهید برای شما مثالی بزنم. شاید اگر در جام جهانی برزیل این سیستم ویدئویی بود نتیجه بازی ایران و آرژانتین به خاطر خطایی که روی اشکان اتفاق افتاد متفاوت می‌شد. کسی چه می‌داند. یا نتیجه دیدار پرتغال و اسپانیا و گل آفساید اسپانیا. پرتغال حذف شد و اسپانیا به قهرمانی رسید. کسی چه می‌داند.
وی افزود: شما سال‌های قبل چنین فناوری‌ها را در اطرافتان نمی‌دیدید اما امروز راه حل‌های فناورانه به شما حقیقت را می‌گویند و شما هم نمی توانید منکر آن شوید. اکنون تنها یک راه حل وجود دارد و آن حفظ اعتبار فوتبال است و این که شما چشم‌هایتان را روی سیستم‌های IT نبندید. 

 

2051

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme