خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

لیورپول – رم از نگاهی دیگر/ عینک بدفرم، چشم خوش ترکیب

خبرگزاری khabartaza – یورگن کلوپ به خوبی از اهمیت یار دوازدهم در بازی‌های مراحل حساس رقابت‌هایی مانند لیگ قهرمانان اروپا آگاه است. به همین دلیل از هواداران لیورپول خواسته یکی از آن جوهای باشکوه آنفیلد را  در بازی امشب دور رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان بسازند.

 به گزارش سایت نود، همه چیز از کنفرانس خبری شب قبل سرمربیان رم و لیورپول شروع شد؛ جایی که یورگن کلوپ، تشابه خودش با اوزه‌بیو دی‌فرانچسکو، بازیکن متوسط روزهای رم متوسط زدنیک زمن را در عینک و ریش خاص خلاصه کرد و رقیب، این جملات را نشانه لطف آقای معمولی دانست! این لفاظی‌ها شاید کنجکاوی بیش‌تر ببینده‌ها و هواداران فوتبال برای دیدن تشابهاتی فنی‌تر از این 2 مربی را برانگیزاند. با یک فلاش بک بخشی از این حس کنجکاوی ارضا می‌شود؛ جایی که کلوپ و دی‌فرانچسکو با معمولی‌ترین ابزار ممکن دو مدعی اصلی قهرمانی به نام‌های بارسلونا و منچسترسیتی را از جام بیرون انداختند.

 گگن پرسینگ مقابل حمله همه جانبه

بله، منچسترسیتی و بارسلونا تا حدی به دلیل غافلگیری حذف شدند. اولی در همان نیمه اول بازی رفت، همه چیز را از دست داد و دومی به خاطر راحتی خیال ناشی از پیروزی بازی رفت و دستکم گرفتن رقیب به درهای خروجی لیگ قهرمانان هدایت شد اما این، همه ماجرا نبود. برنده‌های این 2 رقابت، بیش از اتفاقات و غافلگیری در رقم زدن شاهکار خودشان نقش داشتند. گگن پرسینگ لیورپول ( نوعی پرس سنگین در فضایی محدود که حتی در هنگام تصاحب توپ هم با حضور چند بازیکن اعمال می‌شود) منچسترسیتی توپ‌محور را فلج کرد و به مهاجمان قهرمان لیگ برتر فرصت خودنمایی نداد. کمی آن طرف‌تر، بارسلونا مرعوب تمامیت‌خواهی رم شد. جبران شکست 4 بریک بازی رفت آن هم مقابل تیمی مانند بارسلونا تنها به شرط دوندگی فراوان، بستن فضاها و البته مشارکت حداکثری همه بازیکنان در تمام نقاط زمین حاصل می‌شد و چه طعنه آمیز بود که گل صعود رم نه به وسیله یک مهاجم گلزن بلکه توسط مدافعی به نام مانولاس به ثبت رسید. حالا 2 سبک برنده به هم رسیده‌اند و در سال جام‌جهانی، دنیای فوتبال منتظر غلبه سبک برتر می‌ماند تا شاید از این طریق نسخه‌ای تاکتیکی و مد روز برای جام روسیه نوشته شود.

 نقاط ضعف

 آنچه می‌تواند در این 2 بازی و برای برنده این 2 رقابت در فینال دردسرساز شود، تاکتیکی است که باید بی قید و شرط در 180 دقیقه بازی‌های آنفیلد و المپیکو به اجرا درآید؛ بله، گگن پرسینگ و فوتبالی تمامیت‌خواه! سبک پرس لیورپول حتی مهاجمان این تیم را هم خسته می‌کند و اینجاست که نبود مهره‌های جایگزین خوب برای کلوپ دردسرساز می‌شود؛ این مساله در بازی با تیم‌هایی که در مواقع ضروری به بازی دور و مستقیم روی می‌آورند به یک نقطه ضعف آشکار تبدیل می‌شود. در سوی مقابل رم نمی‌تواند در تمام دقایق بازی با تبم متراکمی مثل لیورپول از تمام بازیکنانش در تمام نقاط زمین بهره ببرد.در این صورت، اصل پوشش تا حدود زیادی رعایت نمی‌شود و درست مانند بازی رفت با بارسلونا، ضعف‌های دفاعی نمود می‌یابد. ضرب المثلی انگلیسی می‌گوید از پشت عینک طلا، دیدگان درخششی ندارند. عینک به قول کلوپ زشت او و دی‌فرانچسکو، بازی زیبای تیم‌هایشان تا این مرحله را بازتاب داده و برخلاف این ضرب‌المثل معروف، شاید این بار خود دیدگان، درخشش واقعی 2 تیم خاص و شور آفرین را در افق دید سراسر قاره سبز قرار دهند.

*جیمز ریچاردسون

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme