خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

مروری به عملکرد دفاع وسط‌های ایران در جام جهانی/ گلزن و پنالتی‌ده

خبرگزاری khabartaza – ایران در چهار دوره حضورش در جام جهانی از 10 دفاع  وسط استفاده کرده است.

به گزارش سایت نود، مدافعان وسط ایران در جام جهانی در مقابل حریفان قدرتمند کار ساده‌‌ای نداشتند، با این حال آنها موفق به گلزنی هم شدند.

1978-نصرالله عبداللهی

تیم ملی ایران در جام جهانی 1978 با سیستم 2-4-4 بازی می کرد. نصرالله عبداللهی و حسین کازرانی  دو دفاع ایران بودند. آنها مقابل تیم های قدرتمند هلند و پرو کار سختی داشتند و طبیعتا موفق به مهار صددرصد مهاجمان حریف نشدند. عبداللهی در هر سه بازی ایران در آرژانتین به صورت کامل بازی کرد و دو پنالتی داد.

1978-حسین کازرانی

کازرانی زوج عبداللهی در جام جهانی 1978 بود. او هم در هر سه بازی ایران به صورت کامل بازی کرد و طبیعتا به دیگر مدافعان حاضر در فهرست تیم فرصت بازی نرسید.

1998-نادر محمدخانی

ایران در دومین حضورش در جام جهانی با سیستم 2-5-3 به میدان رفت. نادر محمدخانی، مدافع آخر و رهبر خط دفاعی ایران بود. او با سن بالا عملکردی درخشان در جام داشت. دقایقی در بازی با آمریکا تعویض شد. او در مجموع 255 دقیقه در جام جهانی بازی کرد و به اعتقاد برخی کارشناسان، بهترین دفاع ایران در آن تورنمنت بود. محمدخانی در بازی اول هم کاپیتان بود.

1998-محمد خاکپور

در هر سه بازی ایران کامل بازی کرد و موفق ظاهر شد.

1998-مهدی پاشازاده

در مثلث خط دفاعی ایران جوانترین بازیکن بود. مزد بازی خوبش در دیدار با استرالیا را با حضور ثابت در جام جهانی گرفت. پاشازاده در جام جهانی هم خوب کار کرد، البته مدافعان ایران روی دو گل آلمان می توانستند بهتر کار کنند. پاشازاده پس از جام جهانی لژیونر شد.

2006-یحیی گل محمدی

اشکهایش پس از بازی با ایرلند را با حضور در جام جهانی 2006 جبران کرد. در بازی با مکزیک با زدن یک گل حضورش در جام جهانی را جشن گرفت. او در بازی با پرتغال در دقیقه 88 مغلوب رندی فیگو شد. یک پنالتی داد، کارت زرد گرفت و مصدوم شد. به این ترتیب با 178 دقیقه بازی در جام جهانی به کار خود پایان داد. گلزنی و کاپیتانی در جام جهانی خاطرات خوشی برای یحیی رقم زد.

2006-رحمان رضایی

تا پیش از گل دوم مکزیک مقابل ایران، نمایشی عالی در اولین بازی ایران در جام جهانی داشت. او هم یکی از مقصران آن گل تلخ بود. رضایی در آن مقطع در سری آ بازی می کرد. او در هر سه بازی ایران 90 دقیقه بازی کرد.

2006-سهراب بختیاری‌زاده

مصدومیت یحیی گل محمدی فرصت حضور در جام جهانی را برای سهراب بختیاری زاده فراهم کرد. او هم قدر این فرصت را دانست. سهراب در بازی با پرتغال دو دقیقه بازی کرد. حضور کاملش در بازی با آنگولا را با زدن گل تساوی جشن گرفت. هر دو گل ایران در جام جهانی 2006 را مدافعان وسط به ثمر رساندند. در واقع دو گل از هفت گل ایران در تاریخ جام جهانی توسط مدافعان وسط به ثمر رسیده است.

2014-امیر حسین صادقی

در ترکیب اصلی ایران در جام جهانی 2014 قرار گرفت و بازی‌های بسیار خوبی هم انجام داد. او یکی از بازیکنان حاضر در جام جهانی 2006 هم بود اما در آن جام فرصت بازی پیدا نکرد. صادقی و جلال حسینی زوج خط دفاعی ایران در جام جهانی 2014 بودند و در هر سه بازی هم ثابت بازی کردند.

2014-جلال حسینی

در هر سه بازی ایران 90 دقیقه بازی کرد. یک اشتباه بد مقابل بوسنی داشت و در سایر دقایق خوب کار کرد.

57189

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme