خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

رکوردها و دستاوردهایی که در روسیه در انتظار شجاعی هستند

خبرگزاری khabartaza – مسعود شجاعی، لژیونر برجسته فوتبال ایران، که جز بازیکنان باتجربه تیم کی روش به حساب می آید، هنوز در ترکیب ثابت تیم ملی کشورمان در جام جهانی بازی نکرده است.

به گزارش وب سایت نود، هافبک تیم فوتبال آ.ا.ک آتن یونان که در این فصل همراه با تیمش قهرمان سوپرلیگ یونان شد، همراه با تیم ملی کشورمان دو دوره در جام جهانی حضور داشته و روسیه سومین حضور او در آوردگاه جهانی همراه با تیم ملی خواهد بود؛ اتفاقی تاریخی و فوق العاده برای این بازیکن که او را به نخستین بازیکن فوتبال ایران با سابقه حضور در سه دوره مختلف جام جهانی بدل می کند. اما مسعود شجاعی که در 22 سالگی بازی در جام جهانی را تجربه کرد، به نسبت دقایق اندکی در میدان حضور داشت و می توانست خیلی بیشتر از در جام جهانی بازی کند. از مجموع شش بازی، یعنی 540 دقیقه، که شجاعی امکان بازی در این رقابتها را داشت، فقط 199 دقیقه در زمین بود. گفتنی است در جام جهانی 2006، مسعود در آخرین بازی برابر آنگولا در دقیقه 13 به جای نصرتی مصدوم وارد میدان شد، و چه بسا اگر مدافع تیم ملی مجبور به ترک زمین نمی شد، او دقایق به مراتب کمتری بازی می کرد و یا اصلاً شانس بازی به او نمی رسید و حالا امکان حضور در سومین جام جهانی را نداشت. بازیکن فصل گذشته آ.ا.ک آتن در جام جهانی 2014 هم در سه بازی، در مجموع 122 دقیقه در میدان بود. 

نکته جالب در مورد مسعود اینکه او تاکنون در یک بازی 90 دقیقه کامل در زمین حضور نداشته که در روسیه احتمال آن وجود دارد برای اولین بار در جام های جهانی به طور کامل در بازی حاضر شود. شجاعی در دو دوره قبلی مدت زمان قابل توجهی در زمین نبود؛ به طوری که اگر در روسیه در سه بازی مرحله گروهی به طول کامل هم بازی کند، باز نمی تواند به رکورد بیشترین دقایق حضور در میدان دست پیدا کند و در رده دوم قرار خواهد گرفت. با وجودی که بازیکن شماره 7 تیم ملی کشورمان دقایق زیادی را در ترکیب تیم ملی ایران حضور نداشته، اما در روسیه فرصتی طلایی برای ثبت رکوردهای تاریخ ساز در فوتبال ایران در اختیار دارد. مهم ترین رکوردی که مسعود شجاعی می خواهد به آن دست پیدا کند، حضور در بازی و رسیدن به رکورد حضور در سه دوره مختلف جام جهانی که در تاریخ فوتبال ایران بی سابقه بوده است.

 

علاوه بر این، شجاعی می تواند با حضور کامل در سه بازی مرحله گروهی، تعداد بازی هایش در جام جهانی را به عدد 7 رسانده و از این نظر هم در بین بازیکنان ایرانی رکورددار باشد. در این صورت، تعداد دقایق بازی مسعود در جام جهانی به 469 رسیده و از این نظر در رده دوم رده بندی بازیکنان ایرانی قرار خواهد گرفت. البته این تمام رکوردهایی که مسعود می تواند به نام خود ثبت کند، نیست؛ هافبک فصل گذشته آ.ا.ک آتن هنوز در جام جهانی برای ایران گلزنی نکرده و در روسیه می تواند نامش را به عنوان یکی از گلزنان ایران در تاریخ جام جهانی تثبیت کند. این احتمال وجود دارد که ملی پوش 33 ساله کشورمان حتی برای دقایقی بازوبند کاپیتانی را ببندد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، نامش در بین کاپیتان های ایران در ادوار مختلف جام جهانی ثبت خواهد شد.

 

 

2081

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme