خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

طلسم‌هایی که چشم انتظار شکست شدنشان در جام‌جهانی هستیم/ از هت‌تریک مسی و رونالدو تا قهرمانی مربی خارجی

خبرگزاری khabartaza – در طول تاریخ جام‌جهانی رکوردهایی خاصی جا به جا شده اما برخی طلسم‌ها هنوز پابرجا مانده و انتظار می‌رود در جام بیست و یکم شکسته شود.

 به گزارش سایت نود، در جام جهانی پیش‌رو  قطعا چندین رکورد از صاحب قبلی‌اش گرفته شده و به نفر جدید سپرده خواهد شد اما امکان پابرجا ماندن چند طلسم تاریخی وجود دارد؛ طلسم‌هایی که به شکسته شدن برخی از آن‌ها امیدواریم و به پایان برخی دیگر امید چندانی نیست.

 برزیل در انتظار رکورد قهرمانی 

 برزیل می‌تواند ششمین قهرمانی خودش را برای دومین بار در اروپا جشن بگیرد. هیچ تیمی تا به حال موفق نشده 2 بار در جام‌های جهانی برگزار شده در خارج از قاره خودش قهرمان شود و برزیل این فرصت را دارد تا مانند اولین قهرمانی خودش در جام‌جهانی، ششمین فتح جام‌جهانی را هم در کشوری اروپایی جشن بگیرد.فراموش نکنید طلایی‌پوشان تنها تیم دنیا هستند که در 4 قاره قهرمان جهان شده‌اند و غیر از آن‌ها فقط اسپانیا موفق شده خارج از قاره خودش جام را بالای سر ببرد.

ماجرای جالب مربیان 

در 20 دوره گذشته همه قهرمانان مربی بومی داشته‌ند و به عبارت بهتر تاکنون هرگز یک تیم با مربی خارجی جام را بالای سر نبرده است. بهترین عملکرد مربیان خارجی، رسیدن به 2 فینال با سوئد در جام‌جهانی 1958 و هلند در سال 1978 است. امسال در بین تیم‌های مدعی، مربی خارجی وجود ندارد و بعید است طلسم شکسته شود. تنها یک بار ویتوریو پوتزو، سرمربی افسانه‌ای دهه 30 ایتالیا 2 بار متوالی قهرمان جهان شد و یواخیم لو، روی نیمکت تیم ملی آلمان فرصت رسیدن به او را دارد.

در انتظار هت‌تریک مسی و رونالدو 

2 اعجوبه دنیای فوتبال که تاکنون روی هم 8 گل در جام‌جهانی به ثمر رسانده‌اند تا به حال هرگز در این رقابت‌ها هت‌تریک نکرده‌اند.مسی و رونالدو  در رده باشگاهی انبوهی از هت‌تریک ثبت کرده‌اندو باید هر چه زودتر به آمار منفی هت‌تریک نکردن در جام‌جهانی خاتمه دهند.

نیمه‌نهایی با حضور آفریقا 

 در تاریخ جام‌جهانی تنها یک بار آسیا به وسیله کره‌جنوبی در سال 2002 و آمریکای‌شمالی با آمریکا در سال 1930 در جمع 4 تیم پایانی جایی داشت و در بقیه موارد همیشه مرحله نیمه‌نهایی در انحصار اروپا و آمریکای‌جنوبی باقی مانده است. بر این اساس تا به حال هیچ تیم آفریقایی به نیمه‌نهایی نرسیده است.غنا (2بار)، کامرون و سنگال، بهترین عملکرد آفریقایی‌ها را رقم زده‌اند و به جمع 8 تیم برتر راه یافته‌اند. باید دید این بار در سرمای مسکو طلسم می‌شکند یا پابرجا می‌ماند.

1977

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme