خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

قرارداد نورافکن بدون حق رشد/ آغاز تلاش استقلال برای دریافت ۲۴۰ هزار دلار و احتمال ورود فیفا

خبرگزاری khabartaza – بازیکن جوان استقلال در شرایطی از این تیم جدا شد و به شالروا رفت که حق رشدی بابت او به باشگاه استقلال پرداخت نشد و بندی هم در قراردادش وجود داشت که بر ابهامات افزوده است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، استقلال برای لیگ هجدهم چند بازیکن خود را از دست داد که امید نورافکن بازیکن جوان این تیم نیز یکی از آنها بود. نورافکن که در فصل گذشته بازی‌های خوبی برای استقلال انجام داده بود مورد توجه باشگاه شالروای بلژیک قرار گرفت و به این تیم رفت. با توجه به اینکه این بازیکن 21 ساله است باشگاه شالروا باید برای انتقال او به استقلال، حق رشد پرداخت می‌کرد اما در کمال تعجب این اتفاق رخ نداد و مسئولان باشگاه استقلال (رضا افتخاری به عنوان مدیرعامل و پندار توفیقی به عنوان معاون ورزشی) هم در آن زمان پیگیر این موضوع نبودند.

حال سؤال این است که چرا در قرارداد نورافکن چنین بندی گنجانده نشده است؟ چرا مسئولان پیشین باشگاه استقلال در قرارداد نورافکن آورده‌اند که او در ازای پرداخت 50 هزار دلار می‌تواند جدا شود و در همین قرارداد آورده‌اند که باشگاه استقلال هیچ صحبتی درباره حق رشد این بازیکن ندارد. پیگیری حق رشد بازیکنان یکی از ابتدایی‌ترین اصول عقد قرارداد است و مشخص نیست که چرا مدیران گذشته استقلال نه تنها دنبال این موضوع نبودند بلکه حتی در قرارداد قید کرده‌اند که حقی در این باره برای این باشگاه متصور نیستند.

نکته مهم این است که حق رشد موضوع بین دو باشگاه است، نه باشگاه و بازیکن و بنابراین حتی اگر در قرارداد یک بازیکن هم چنین موضوعی وجود نداشته باشد، باشگاه مقصد طبق قوانین باید حق رشد را به باشگاهی که بازیکن در آن حضور داشت، پرداخت کند. مسئولان جدید استقلال در برآوردی که به عمل آورده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که ارزش حق رشد نورافکن 240 هزار دلار است. نورافکن 4 سال در استقلال بود و طبق قوانین و درجه و سطح تیمی که او به آن انتقال یافته و بر اساس فرمول خاصی که در قوانین فیفا وجود دارد این مبلغ باید به استقلال پرداخت شود.

مسئولان استقلال به همین دلیل درصدد ارسال نامه‌ای به باشگاه شالروا و مدیربرنامه‌های این بازیکن هستند و در صورت عدم نتیجه‌گیری کار را به فیفا خواهند کشاند.

 

2051

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme