خرید جم خرید جم کلش اف کلنز خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی وکیل جرایم رایانه ای وکیل جرایم اینترنتی وکیل خانواده وکیل طلاق

نگاهی به کورس آقای گلی در سری آ؛ رونالدو پشتِ سر پیاتک!

خبرگزاری khabartaza – جدال برای آقای گلی سری آ طبق پیش بینی ها پیش نرفته است.

به گزارش خبر تازا، هشت هفته ای از سری آ می گذرد و بالای جدول لیگ ایتالیا همانطوری است که پیش بینی می شد. یوونتوس بعد از هشت هفته، هشت برد کسب کرده و با تفاضل گل مثبت 13 صدرنشین مقتدر لیگ است و همین حالا شش امتیاز با ناپولی اختلاف ایجاد کرده است.

اما شرایط در صدر جدول گلزنان اصلاً مطابق ان چیزی نیست که انتظار می رفت. اگرچه هنوز خیلی زود است بخواهیم درباره آخر فصل و بهترین گلزن لیگ پیش بینی کنیم ولی فعلاً شرایط طبق توقعات نبوده است. در صدر جدول گلزنان نه خبری از هیگواین است و نه رونالدو. در حالی که انتظار می رفت رونالدو بخت اول آقای گلی در سری آ باشد و یا هیگواین در ادامه درخشش خود در فصول اخیر در فوتبال ایتالیا، این فصل هم به روند گلزنی هایش در میلان ادامه دهد، ولی فعلاً داستان طور دیگری است.

در عوض، مهاجم لهستانی جنوا، نام غافلگیرکننده ای است که در صدر جدول گلزنان سری آ قرار گرفته است. او در هشت مسابقه این فصل نه گل به ثمر رسانده تا بهترین شروع یک بازیکن را از نظر گلزنی در هفتاد سال اخیر در سری آ رقم بزند. او تا به اینجای فصل 630 دقیقه بازی کرده است که این به معنای میانگین گلزنی به ازای هر 70 دقیقه است که آماری خیره کننده برای این مهاجم به حساب می آید. جالب تر این که او 29 شوت زده که 14 تای آن درون چارچوب بوده و از این رقم به این تعداد گل رسیده که این نشان از دقت شوت استثنایی این بازیکن دارد.

در ابتدای فصل هیچکس تصور نمی کرد این مهاجم 23 ساله لهستانی جلوتر از بزرگانی همچون رونالدو، مانژوکیچ، هیگواین و دیگران قرار گیرد ولی فعلاً اینطور بوده، البته مشخص نیست او بتواند تا پایان فصل همین فرم را حفظ کند ولی تا به همینجا هم عملکرد او قابل تحسین بوده و اگر بتواند همین روند را ادامه دهد، به آماری خارق العاده می رسد.

در عین حال، این تنها شگفتی این فصل در جدول گلزنان نیست. اینسینیه در این فصل تا به اینجا شش گل زده و یک پاس گل داده تا بهترین شروعش را در سری آ به ثبت رسانده باشد. پیش از شروع فصل کسی تصور نمی کرد او یکی از مدعیان آقای گلی باشد ولی شرایط تغییر کرده و فرم خوب او، باعث شده نظرها تغییر پیدا کند.

سه بازیکن دیگر هم در لیست حضور دارند که جای تعجب باقی گذاشته اند: دیفرل از سمپدوربا با پنج گل زده، پائول از اودینزه با چهار گل و مانژوکیچ از یوونتوس با چهار گل. البته حضور مانژو خیلی هم جای شگفتی ندارد ولی از آنجایی که او در سال های اخیر در یوونتوس از دروازه دورتر بوده و البته در این فصل به دلیل جام جهانی دیرتر به ترکیب یوونتوس اضافه شد، انتظار نمی رفت تعداد گل های او با تعداد گل های رونالدو برابری کند.

قطعاً هیچ بحثی درباره آقای گلی، نمی تواند بدون اشاره به رونالدو پایان پذیرد. بعد از درخشش فوق العاده در رئال مادرید و ثبت میانگین بیش از یک گل در بیش از 400 مسابقه و کسب سه آقای گلی در سال های 2011، 2014 و 2015 در لیگ اسپانیا و در رقابت با مسی، انتظار می رفت رونالدو شروعی توفانی را در سری آ تجربه کند و همگان منتظر بودند او از همان هفته نخس موتور گلزنی اش را برای بانوی پیر روشن کند. اما شرایط طبق انتظارها پیش نرفت و رونالدو برای رسیدن به گل چند هفته ای ثبت کرد.

شاید در ابتدای فصل و حتی همین حالا هم به اعتقاد خیلی ها او بهترین گلزن سری آ و شانس اول آقای گلی در این فصل باشد ولی آمارها هنوز به نفع بازیکنان دیگر است. رونالدو در 720 دقیقه بازی در این فصل از سری آ، تنها 4 گل زده است، یعنی هر دو بازی یک گل. او اگرچه بیش از هر بازیکنی شوت زده (47 شوت) و و بیش از هر کس دیگری شوت هایش درون چارچوب بوده است (26 شوت) و این تعداد در مقایسه با پیاتک، دو برابر شوت است ولی از نظر گلزنی پنچ گل با مهاجم جوان لهستانی فاصله دارد که نشان خوبی نیست.

اما هرچه باشد او رونالدو است و نشان داده هر زمان بخواهد و اراده کند می تواند به دست نیافتنی ها برسد. به نظر شما چه کسی آقای گل فوتبال سری آ می شود؟

 

1878

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme